Najlepszą tegoroczną premierą na rynku smartfonów jest Htc One. Nie bójmy się tego powiedzieć wprost. Jako uzasadnienie tego twierdzenia mogą posłużyć choćby testy, recenzje i opinie na temat tego urządzenia magazynów i portali branżowych z całego świata oraz kolejne wyróżnienia jakimi to urządzenie zostaje nagrodzone.

EISA jak co roku przygotowało zestawienie najlepszych sprzętów w rozmaitych kategoriach. Przedstawiciele stowarzyszenia EISA opublikowali także ranking najlepszych telefonów komórkowych. Najlepszy, zaawansowany smartfon - w tej kategorii na najwyższym stopniu podium stanął Htc One.Uzasadnienie werdyktu EISA brzmi następująco:

"Z One, HTC podniosło poprzeczkę dla wszystkich producentów. Urządzenie wyróżnia wytrzymała, aluminiowa obudowa i wspaniały, 4,7-calowy ekran Super LCD wraz z czterordzeniowym procesorem, dwa gigabajtami RAM-u i wbudowana pamięć o pojemności 32 lub 64 gigabajtów. Dalej, do dyspozycji mamy nakładkę Sense z niepowtarzalnym modelem obsługi oraz wygodny system BlinkFeed. Główny, 4-megapikselowy aparat ułatwia fotografowanie przez obecność stabilizacji obrazu, a technologia UltraPixel pozwala na uzyskanie lepszej czułości (…) Smartfon HTC jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju!"


Smartfony Htc nie po raz pierwszy zdobywają uznanie ekspertów z branży elektroniki użytkowej. W dwóch poprzednich edycjach tytuł najlepszego telefonu do mediów społecznościowych zdobyły smartfony Htc ChaCha i Htc One S.

EISA
- (European Imaging and Sound Association) - Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku, bazujące na współpracy czasopism poświęconych tematyce multimediów, oferujących między innymi testy sprzętu RTV, foto, video, telefonów komórkowych itp. Członkami EISA w Polsce są trzy magazyny: Audio, Foto-Kurier oraz Polskie Ekrany. Organizacja została założona w 1982 roku. EISA najbardziej znana jest z corocznych nagród - EISA Awards - przyznawanych urządzeniom w kilkudziesięciu kategoriach. Nagrody te są uważane za jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie szeroko pojętej elektroniki użytkowej.