Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: HTC SENSATION System nie chce się uruchomić :/

HTC SENSATION System nie chce się uruchomić :/

Witam
    Jestem nowy na forum więc z góry prosze o wyrozumiałość a mój problem brzmi:
    zakupiłem sobie niedawno rocznego HTC Sensation który miał wgranego Androida 4.0.3 oraz HTC Sense 4.0 . Przez pierwsze 3 dni wszystko było w porządku a później zaczęły wyskakiwać błędy typu "Niestety aplikacje HTC Sense została zatrzymana" lub jak sobie zainstalowałem gre Asphalt 6 to taki sam tylko że z tą nazwą i jak nacisne OK to sie robi czarny ekran i wchodzi do pulpitu i pisze "ładowanie" czy jakoś tak. Ogólnie system lekko zaczął przycinać i wkurzało mnie to bo nie na daremno kupiłem sobie telefon z prcesorem dwurdzeniowym po 1,2 Ghz. Miałem w planach wgrać sobie Adnroida 2.3 Gingerbread czyli oryginalnego oraz HTC Sense 3.0(chociaż niewiem czy to także idzie zmienić) ale narazie nie miałęm czasu więc myślałem sobie że może pomoże reset jakiś. Przycisnąłem dlużej przycisk power no i pojawiło sie okienko z opcjami wyłącz, tryb samolot, reboot, bootloader itp. nacisnąłem reboot i pojawiły mi sie pare opcji i było cos recovery a dalej WIPE DATA/FACTORY RESET i pisało complet i jeszcze pare tam powybierałem z "wipe". Na końcu dałem "reboot system now" i komórka sie wyłączyła i ponownie właczyła był napis SENSATION tak jak zawsze i czekam.. czekam... i nic... przez ponad godz. tak było aż rozładowała mi sie komórka:/ i teraz ładuje, włączam i dalej to samo i tak w kółko.. Prosze pomóżcie mi co mam zrobić żeby mój telefon normalnie funkcjonował.
    Ogólnie to zaczynam dopiero przygode z Androidem. A i mam nadzieje że niczego nie spieprzyłem

Nic nie zepsułeś, trzeba skontaktować się z jakimś serwisem lokalnym i wgrać nowe oprogramowanie do telefonu.
    Wszelkie sprawy związane z forum proszę kierować na maila: admin(małpka)htcforum.pl

Ok a skad mam wziasc ten serwis.. czyli dokaldnie co to ma być za serwis. A nie umiałbym tego sobie sam wgrać bo w najbliższym czasie już bede miał kiedy. A jeżeli tak to może taki mały poradnik. Ogólnie ja bym chciał wgrać tego oryginalnego androida czyli 2.3 i cos z tym HTC Sense zrobić.
    Dzieki i prosze o jak najszybszą odpowiedz.

skąd jesteś ?
    Wszelkie sprawy związane z forum proszę kierować na maila: admin(małpka)htcforum.pl

Opole, a co mam isc do jakiegos serwisu?? Ile to bedzie kosztowało?

Zwykły serwis (komis) z telefonami komórkowymi, myślę że koszt nie będzie większy niż 50 zł

A samemu nie dam rady wgrać takie ROM-a? Bo o to chodzi prawda? Oglądałem fakieś filmiki z wgrywaniem tego i pokazywali że trzeba tylko przenieść na karte pamięci rom zapakowany w .zip i wgrywa to sie w komórce ale ja ściągnąłem z rozszerzeniem .exe i tylko na komputerze chyba będe umiał to zrobić ale zaś na kompie jak instaluje sterowniki do mojej komórki to pisze że nie może zainstalować jakiegoś sterownika Phone Android. Dziwna sprawa... Może coś poradzicie.

Poradzisz sobie. W zasadzie wgranie systemu ogranicza się do wrzucenia obrazu systemu na kartę SD, wejście w tryb recovery i wybranie opcji "update from .zip". Warunkiem powodzenia jest odblokowany bootloader (S-off w bootloaderze musisz mieć), oraz zmienione recovery, na niestandardowe. Wtedy masz tam opcję flashowania z karty pamięci.

Szary lub kwaku85 podacie mi swoje nr gg?? Bo widze że się w tym orientujecie a przez gg bedzie szybciej pisac na ten temat. Jak by co mój nr to 1963600, napiszcie o której wam jutro pasuje popisać na ten temat.
    Dzięki pozdrawiam